Covid řádí v nemocnici, domov důchodců zpřísňuje opatření

Jarka Cibulková 2020-10-14 14:29:08

Lounsko (caj) Nárůst pozitivně testovaných nemocí Covid-19 se projevil také v našem okrese. K nedělní 18. hodině bylo v kraji vyšetřeno na možnou nákazu koronavirem 27 111 lidí. Za posledních 24 hodin přibylo 268 nakažených. V okrese Louny je aktuálně nemocných 259 osob nákazou Covid-19, nově nakažených za 24 hodin přibylo 26 osob.


Nemoc se nevyhnula ani lounské nemocnici. Na oddělení lůžek následné péče bylo pozitivně testováno osmnáct pacientů. Nákaza se dotkla i čtyř zaměstnanců. V celé budově nemocnice také platí od 30. září zákaz návštěv. „Většina z nich má bezpříznakový průběh onemocnění Covid-19, nikdo nemusel být přeložen do jiného zařízení. Testovaní byli všichni pacienti a personál postiženého oddělení. Poskytování zdravotní péče v lounské nemocnici nemuselo být přerušeno, pouze na oddělení následné péče nejsou nyní přijímání noví pacienti,“ sdělila nám tisková mluvčí společnosti AGEL Radka Miloševská.

Dobrá zpráva přišla z Domova pro seniory v Lounech: „Dobrý den přátelé, jsme stále bez covid a jsme v pořádku,“ napsala na facebookové stránky domova jeho ředitelka Jana Černá. Aby to tak zůstalo i nadále, přistoupili ke zpřísnění opatření. K zákazu návštěv se nyní přidává i zákaz vycházení klientů mimo areál. Výjimku může povolit pouze ředitelka domova. Budou se týkat hlavně návštěv u lékaře.

„Uvnitř domova jsme oddělili provozy tak, aby se zaměstnanci jednotlivých úseků potkávali co nejméně. Klienti mají volný pohyb po budově i areálu. Roušky nosit mohou, ale nemusí. Ať už je to za námi. Buďte na sebe opatrní,“ popřála Jana Černá.

Město Louny provozuje krizovou telefonní linku (603192021), na níž si mohou senioři a lidé v karanténě a izolaci, kteří nemají možnosti pomoci od rodiny či známých, domluvit zajištění nákupu základních potravin, hygienických potřeb a léků v částce do 500 korun.

Deset tisíc respirátorů si rozeberou zaměstnanci škol a školek v okrese, dovezlo je z kraje město Louny ve čtvrtek 8. října.

Vládní opatření od tohoto pondělí zavedla střídavou distanční výuku na druhých stupních základních škol. Od poloviny týdne zřejmě dojde k plošnému uzavření škol.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video