Covid řádí v nemocnici, domov důchodců zpřísňuje opatření

Jarka Cibulková 2020-10-14 14:29:08

Lounsko (caj) Nárůst pozitivně testovaných nemocí Covid-19 se projevil také v našem okrese. K nedělní 18. hodině bylo v kraji vyšetřeno na možnou nákazu koronavirem 27 111 lidí. Za posledních 24 hodin přibylo 268 nakažených. V okrese Louny je aktuálně nemocných 259 osob nákazou Covid-19, nově nakažených za 24 hodin přibylo 26 osob.


Nemoc se nevyhnula ani lounské nemocnici. Na oddělení lůžek následné péče bylo pozitivně testováno osmnáct pacientů. Nákaza se dotkla i čtyř zaměstnanců. V celé budově nemocnice také platí od 30. září zákaz návštěv. „Většina z nich má bezpříznakový průběh onemocnění Covid-19, nikdo nemusel být přeložen do jiného zařízení. Testovaní byli všichni pacienti a personál postiženého oddělení. Poskytování zdravotní péče v lounské nemocnici nemuselo být přerušeno, pouze na oddělení následné péče nejsou nyní přijímání noví pacienti,“ sdělila nám tisková mluvčí společnosti AGEL Radka Miloševská.

Dobrá zpráva přišla z Domova pro seniory v Lounech: „Dobrý den přátelé, jsme stále bez covid a jsme v pořádku,“ napsala na facebookové stránky domova jeho ředitelka Jana Černá. Aby to tak zůstalo i nadále, přistoupili ke zpřísnění opatření. K zákazu návštěv se nyní přidává i zákaz vycházení klientů mimo areál. Výjimku může povolit pouze ředitelka domova. Budou se týkat hlavně návštěv u lékaře.

„Uvnitř domova jsme oddělili provozy tak, aby se zaměstnanci jednotlivých úseků potkávali co nejméně. Klienti mají volný pohyb po budově i areálu. Roušky nosit mohou, ale nemusí. Ať už je to za námi. Buďte na sebe opatrní,“ popřála Jana Černá.

Město Louny provozuje krizovou telefonní linku (603192021), na níž si mohou senioři a lidé v karanténě a izolaci, kteří nemají možnosti pomoci od rodiny či známých, domluvit zajištění nákupu základních potravin, hygienických potřeb a léků v částce do 500 korun.

Deset tisíc respirátorů si rozeberou zaměstnanci škol a školek v okrese, dovezlo je z kraje město Louny ve čtvrtek 8. října.

Vládní opatření od tohoto pondělí zavedla střídavou distanční výuku na druhých stupních základních škol. Od poloviny týdne zřejmě dojde k plošnému uzavření škol.

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTOR/KA VÝROBY

Personal HOFMANN přijme do Chomutova a Klášterce nad Ohří nové kolegy/kolegyně. Plat 22000 - 28000,- Kč/měsíc +náborový příspěvek 10 000,- Kč, stravenky, prémie, 13. plat, příplatky, 25 dní dovolené, svozová doprava, akce ,,Přiveď kamaráda" s odměnou 3 000,- Kč.
Tel.: 800 101 125


VEDOUCÍ ÚČETNICTVÍ A EKONOMICKÝCH AGEND

Žatecká teplárenská přijme nového kolegu/kolegyni. Náplň práce: vedení a zodpovědnost za účetnictví a finanční politiku společnosti, vypracování daňových přiznání napříč různých daňových povinností a další. Požadujeme SŠ nebo VŠ ekonomického směru, dobrou znalost účetních a daňových předpisů, dobrou orientaci v legislativě ČR, 5 let praxe s vedením podvojného účetnictví na pozici samostatná/hlavní účetní. Nabízíme adekvátní mzdové ohodnocení, zázemí stabilní společnosti, 5 týdnů dovolené, pružná prac. doba, stravenky, příspěvek na penzijní pojištění a další zaměstnanecké benefity, služební telefon, notebook. K žádosti o místo přiložte strukturovaný profesní životopis a motivační dopis zasílejte nejpozději do 25. 10. 2020 na uvedený e-mail.
E-mail: vlcek@ztas.cz


TRUHLÁŘ

PŘIJMEME VYUČENÉHO TRUHLÁŘE s praxí a řidičským průkazem. Hrubá měsíční mzda 38 000,- Kč.
Tel.: 777 289 152


INSTALATÉR-TOPENÁŘ

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - ABC CHOMUTOV! Přijmeme INSTALATÉRA-TOPENÁŘE vyučeného v oboru. Nástup možný ihned.
Tel.: 608 950 461


DISPONENT DOPRAVY

Nabídka práce - OZ BRÁZDA ŽATEC! DISPONENT DOPRAVY - VEDOUCÍ PRACOVNÍK. Požadujeme: ŘP sk. B, zkušenost v oboru výhodou, zodpovědnost a časová flexibilita. Nabízíme mzdu 33-38000,- Kč/měsíc (dle zkušeností), možnost zvýhodněného ubytování v areálu společnosti, možnost nákupu zboží za zvýhodněné ceny, směnný provoz, místo výkonu Žatec, nástup v listopadu 2020. Nabídky s životopisem zasílejte na uvedený e-mail.
Tel.: 774 711 315
E-mail: denis.biedermann@ozbrazda.cz

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video