Covid řádí v nemocnici, domov důchodců zpřísňuje opatření

Jarka Cibulková 2020-10-14 14:29:08

Lounsko (caj) Nárůst pozitivně testovaných nemocí Covid-19 se projevil také v našem okrese. K nedělní 18. hodině bylo v kraji vyšetřeno na možnou nákazu koronavirem 27 111 lidí. Za posledních 24 hodin přibylo 268 nakažených. V okrese Louny je aktuálně nemocných 259 osob nákazou Covid-19, nově nakažených za 24 hodin přibylo 26 osob.


Nemoc se nevyhnula ani lounské nemocnici. Na oddělení lůžek následné péče bylo pozitivně testováno osmnáct pacientů. Nákaza se dotkla i čtyř zaměstnanců. V celé budově nemocnice také platí od 30. září zákaz návštěv. „Většina z nich má bezpříznakový průběh onemocnění Covid-19, nikdo nemusel být přeložen do jiného zařízení. Testovaní byli všichni pacienti a personál postiženého oddělení. Poskytování zdravotní péče v lounské nemocnici nemuselo být přerušeno, pouze na oddělení následné péče nejsou nyní přijímání noví pacienti,“ sdělila nám tisková mluvčí společnosti AGEL Radka Miloševská.

Dobrá zpráva přišla z Domova pro seniory v Lounech: „Dobrý den přátelé, jsme stále bez covid a jsme v pořádku,“ napsala na facebookové stránky domova jeho ředitelka Jana Černá. Aby to tak zůstalo i nadále, přistoupili ke zpřísnění opatření. K zákazu návštěv se nyní přidává i zákaz vycházení klientů mimo areál. Výjimku může povolit pouze ředitelka domova. Budou se týkat hlavně návštěv u lékaře.

„Uvnitř domova jsme oddělili provozy tak, aby se zaměstnanci jednotlivých úseků potkávali co nejméně. Klienti mají volný pohyb po budově i areálu. Roušky nosit mohou, ale nemusí. Ať už je to za námi. Buďte na sebe opatrní,“ popřála Jana Černá.

Město Louny provozuje krizovou telefonní linku (603192021), na níž si mohou senioři a lidé v karanténě a izolaci, kteří nemají možnosti pomoci od rodiny či známých, domluvit zajištění nákupu základních potravin, hygienických potřeb a léků v částce do 500 korun.

Deset tisíc respirátorů si rozeberou zaměstnanci škol a školek v okrese, dovezlo je z kraje město Louny ve čtvrtek 8. října.

Vládní opatření od tohoto pondělí zavedla střídavou distanční výuku na druhých stupních základních škol. Od poloviny týdne zřejmě dojde k plošnému uzavření škol.

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Domov pro seniory v Žatci přijme vyučeného KUCHAŘE/KU. Praxe vítána. Dlouhý, krátký týden - 12 hod. směny. Informace na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video