Jak ten čas v Lounech letí

Ladislav Bába 2021-04-21 18:49:00

Dopisovatel Lounského Pressu Ladislav Bába nabízí další fotografický pohled do historie Loun.

Při pohledu na staré nebo starší fotografie si občas řekneme, jak ten čas letí. Například u první fotografie pamatuji, že jsem chodil cestou na zahradu na limonádu do restaurace u Tschornů. To už ale bylo v době hlubokého úpadku a před mnoha lety. Na snímku je ještě původní zástavba před Barokním špitálem. Zmínil jsem se o cestě na zahradu, tu jsme měli u cyklistického stadionu (č. 3) a dost často jsem se chodil dívat na závody, zvláště mě zaujala disciplína jízda cyklistů za motorovými vodiči. A zde jezdila nezapomenutelná domácí dvojce Boček-Zikmund. Před stavbou domu kultury a „Kokosu“ se nejdříve musel zbořit Ryneček a část Komenského náměstí. Vzpomínáte na krásnou budovu hotelu (2) na rohu Komenského nám. a Husovy ulice, myslím, že naposledy tam byla čistírna. Nad nemocnicí pak byl autoservis a velká prodejna Mototechny (4). To kolikrát byly opravdu fronty na různé součástky. Pramen Luna (5) je stále na svém místě, voda tehdy vyvěrala z velkého izolátoru a okolo postavený altánek postavil lounský Elektroporcelán.  

Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ - LOUNY

Jsme fandové digitálního účetnictví, umělé inteligence a moderních technologií a do naší lounské kanceláře hledáme novou posilu pro stálou nebo nárazovou spolupráci externí nebo interní formou. Předchozí zkušenost s účetnictvím je nutná, moderní technologie zaškolíme a zvládneme společně. Požadujeme ochotu učit se novým věcem, pozitivní, zodpovědný a aktivní přístup.
Tel.: 777197823
E-mail: info@arelas.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video